30 paź 2011

Trapani - gdzie jeść?

Na pytanie - gdzie zjeść dobrze w Trapani dostałam odpowiedź - wszędzie.
I mam wrażenie, że tym razem nie były to przechwałki miejscowych.
W Trapani jedzenie jest zawsze świeże i smaczne, bez względu na to gdzie się udamy (knajpek na Via Garibaldi nie sprawdzałam, może są jednak zbyt turystyczne, aby były smaczne, ale nie będę ich tutaj oczerniać).

Osobiście gorąco polecam:

- Couscouseria by Bettina - malutka restauracyjka, oferująca głownie dania na wynos, ale ma także kilka małych stolików.
Wygląda mi na rodzinny interes - synowie sprzedają, mama gotuje w kuchni.
Można spróbować np. pesto trapanese, couscous trapanese, grillowanego miecznika, spaghetti z omółkami, grillowane ośmiorniczki czy gnocchi z pistacjami (i wiele innych pyszności).
Każde danie - 5 euro, arancino - 1,5. euro. Gorąco polecam.- Antica Pizzeria Calvino - funkcjonuje od 1946 roku i podaje typową pizzę z regionu - Rianata - z anchois, pomidorami, pecorino i natką pietruszki (bardzo słona).
Warto przyjść choćby po to, aby postać wśród tłumów oczekujących na stolik i popatrzeć sobie na zaplecze, gdzie przynajmniej 7 pracowników, przygotowuje pizze jak na hali produkcyjnej.
Ponieważ nie można robić rezerwacji, polecam zamawianie pizzy na wynos. Ceny od około 5 euro.- Restauracja Antichi Sapori - serwuje prawdziwe regionalne smaki.
My jedliśmy couscous trapnese z fritturą z owoców morza, oraz z zupą z owoców morza. Cena - 18 euro.
Warto! I koniecznie zamówcie wino Cothon.

- kawiarnia Colicchia - specjalizująca sie w granitach.
Trzeba koniecznie skosztować granita di mandole - granity z migdałów - lokalny przysmak. Polecam też granitę kawową z bitą śmietaną. Ceny od 2 euro. Wystrój wnętrza nie zachwyca, ale mają stoliki z widokiem na jedną z głównych ulic. I bardzo przystojnego kelnera:)

Couscouseria by Bettina
via Torrearsa 110

Antica Pizzeria Calvino
Via Nasi, 77

Antichi Sapori
C.so Vittorio Emanuele, 191
http://www.antichisaporitrapani.it/

Colicchia
Via delle Arti, 6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz